ענבים

ענבים הם פירות יקרים הנמצאים על גפני יער. הם משמשים לייצור יין, ומכילים ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון המועילים לבריאות האדם.
ענבים

מה יש בענבים ולמה הם טובים לנו?

ענבים הם גרגרי יער הגדלים על גפנים. הוא ידוע בטעם ובארומה הייחודיים שלו, ונמצא בשימוש נרחב בייצור יין. ענב מכיל גם חומרים מועילים רבים כמו ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון המועילים לבריאות האדם.
הם גדלים באקלים חם עם אדמה מייצרת היטב. הוא דורש השקיה קבועה, ניכוש וגיזום על מנת לגדל פירות יער טובים וגדולים. ניתן לגדל את הענבים גם בשדות פתוחים וגם בחממות.

גפן

הגפן היא עץ קטן אשר גדלת בארץ הקדום ביותר בעולם, באזור הנקרא המזרח התיכון. הגפן הפך להיות מרכיב חיוני בתזונה המקומית של האנשים באזור הזה. למרות שכנראה הגפן התפתח לראשונה בתקופה העתיקה, הוא נמצא בשימוש כבר בתקופת הכנענים הראשונים, כאשר הוא הפך להיות מרכיב חיוני בייצור היין.

גפן היא מין בן יחיד במשפחת הגפנים (Vitaceae) ונחשבת לאחת מצמחי המינים הנפוצים ביותר בעולם. היא משמשת לייצור פרי בעלת טעם ייחודי ועשויה להתאים לכמה תנאיי גידול שונים. בארץ ישראל, הגפן נחשבת לצמח מסוגנן ומשתררת בכמה מקומות באזור הנגב. הגפן דורשת תנאיי גידול מסוימים, כולל אדמה מיוחדת, ניכוש מתקדם והשקיה נכונה. היא גדלת על מטעים מיוחדים בהם השיחים מושתלים ומשקים באופן קבוע. גם הגפן דורשת גיזום קבוע וניכוש כדי לגדול טוב ובגדול.

 

שימושים קולינריים

הענבים משמשים בבישול להכנת מאכלים שונים, משקאות וקינוחים. הוא משמש לעתים קרובות כתוספת לסלטים, פשטידות, מאפינס ועוגות. הם נמצאים בשימוש נרחב גם בייצור יין, הנחשב לאחד המשקאות הנפוצים בעולם.
לסיכום,  הם פרי יקר ערך בעל יתרונות בריאותיים ושימושים קולינריים רבים. זהו מרכיב חיוני במזונות ומשקאות רבים וכדאי לכלול אותו בתזונה כדי לקבל את כל היתרונות שהוא מציע.

fruitdesign- עיצוב פירות

אנה מתוקס

אנה מתוקיס- מומחית לעיצוב וגילוף פירות לכל סוגי האירועים

מאמרים נוספים
מלון

מלון

כל היתרונות שיש במלונים, למה כדאי להוסיף אותו לתפרית ועוד, רוצים לדעת עוד על הפרי הנפלא?

קרא עוד »
אננס

אננס

הפרי מכיל יתרונות בריאותיים רבים כמו מנגנט, ויטמינים C ו-B, מינרלים וברומלין. אננס נחשב כמועיל לשיפור בריאות הלב והפחתת הסיכון לסרטן ועוד

קרא עוד »
אפרסק

אפרסק

אפרסקים הם פרי שמכילים יתרונות בריאותיים רבים. הם מעניקים תמיכה למערכת העצבים ומפחיתים את הסיכון למחלת סרטן הלב

קרא עוד »
אגסים

אגסים

אגסים-מדריך מקיף לכל מה שצריך לדעת על הפרי אגס, היתרונות הבריאותיים שלו, תקון למאכל עם אגס ועוד

קרא עוד »
מנגו

מנגו

הוא פרי טרופי הגדל על עץ. הוא ידוע בבשרו הרך והמתוק ובארומה הייחודית. בנוסף הרפי מכיל יתרונות בריאותיים רבים

קרא עוד »
ענבים

ענבים

ענבים הם פירות יקרים הנמצאים על גפני יער. הם משמשים לייצור יין, ומכילים ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון המועילים לבריאות האדם.

קרא עוד »
Call Now Button